Ambasáda v Rijádu nestíhá, žadatelé o česká víza čekají i tři měsíce | E15.cz

Ambasáda v Rijádu nestíhá, žadatelé o česká víza čekají i tři měsíce

Ambasáda v Rijádu nestíhá, žadatelé o česká víza čekají i tři měsíce
Pas Saúdské Arábie
• 
ZDROJ: Ana co0ol(USA), Flickr.com (CC BY 2.0)

ČTK

Počet žádostí o vydání víz pro cesty do České republiky převyšuje po většinu roku kapacitu českého velvyslanectví. Tvrdí to server Arab News, podle něhož velvyslanectví vyzvalo žadatele, aby počítali s tříměsíční lhůtou pro vyřízení. Oznámení přichází v době, kdy se Česko a Rakousko údajně snaží omezit vydávání víz pro turisty z oblasti Perského zálivu, prý kvůli problémům, které v daných zemích návštěvníci způsobují.

Server uvedl, že mezi citované problémy patří znečišťování nebo incidenty v parcích či se psy.

Velvyslanectví prý má problémy s nedostatečnou kapacitou zejména v období od května do září a pak od listopadu do března. Podle zákona by měla být žádost o vízum buď přijata, nebo zamítnuta do dvou týdnů, v případě potřeby je možné lhůtu prodloužit na 30 dní. Jsou-li zapotřebí další dokumenty, pak může lhůta činit 60 dní.

Salcburk navrhuje omezení

Regionální parlament v Salcburku požádal vládu ve Vídni, aby začala omezovat vydávání víz lidem ze Saúdské Arábie a Kuvajtu kvůli problémům s nepořádkem a dodržováním práv zvířat.

Saúdskoarabský zdroj poukazuje také na teplické protesty proti Arabům a muslimům za to, že narušují pořádek a že muslimské ženy chodí zahalené. Po loňských incidentech musela zasáhnout správa města a policie požádala velvyslanectví daných zemí, aby se případy zabývala. Velvyslanec Saúdské Arábie v Praze uvedl, že i když letos žádné případy hlášeny nejsou, Češi svůj negativní pohled na návštěvníky z Perského zálivu nezměnili.

Arabové si oblíbili Teplicko. Lázně vzkvétají, patrioti straší islamizací

Autor: ČTK
 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!