Ankara: Při pumovém útoku v Sýrii zahynulo osm civilistů | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Ankara: Při pumovém útoku v Sýrii zahynulo osm civilistů

bo, ČTK

Exploze bomby v autě naloženém sudy s naftou na severu Sýrie připravila o život osm civilistů a zranila sedm lidí. Oznámilo to turecké ministerstvo obrany. Kromě toho exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR) informovala, že při pokračujících bojích na severu Sýrie zahynulo v minulých 24 hodinách 29 civilistů.

Útok na severu Sýrie se stal ve městě Afrín, které leží poblíž turecké hranice v provincii Halab (Aleppo), oznámilo turecké ministerstvo obrany. Úřad připsal útok syrským kurdským milicím YPG, které zprávu zatím nekomentovaly. Afrín nyní kontrolují syrské protivládní skupiny, jež podporuje Ankara.

Industriální deprese uprostřed polární pustiny. Podívejte se, jak vypadá turistům zapovězený Norilsk

O těžkých bojích v téže oblasti informovala také SOHR, jež se opírá o svědectví lidí, kteří jsou v Sýrii. Podle ní v noci na dnešek při útocích ruského letectva zemřelo v Halabu nejméně devět civilistů. Při nedělních násilnostech přišlo o život dvacet lidí. SOHR má také informace, že mnoho lidí bylo zraněno a stav některých je kritický.

Ruské nálety zabily podle SOHR 23 lidí, šest jich připravila o život syrská armáda. Rusko bojuje na straně Damašku jako jeho spojenec od roku 2015. Situace na severu je stále napjatá, v provincii Idlib a jejím okolí, tedy i v Halabu, stále působí skupiny islámských radikálů a povstalců, z nichž některé podporuje Turecko. Podle nové bilance OSN kvůli bojům opustilo od prosince své domovy na 700 tisíc lidí. Původně se hovořilo o půl milionu lidí.

Trump nařídil zrušit sankce uvalené na Turecko. Slíbilo trvalý klid zbraní v Sýrii

Autor: bo, ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!