Brazílie podpoří ekonomiku 66 miliardami dolarů | E15.cz

Brazílie podpoří ekonomiku 66 miliardami dolarů

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: profimedia.cz

pez

Prezidentka největší latinskoamerické země Dilma Rousseffová představila podpůrný balík pro tamní ekonomiku za 65,6 miliardy dolarů. Investice by měly směřovat především do infrastruktury a zvýšení důvěryhodnosti u investorů. Finance mají být rozloženy do 25 let, přičemž polovina ze 66 miliard dolarů má být proinvestovaná v příštích pěti letech. Celkově má vzniknout osm tisíc kilometrů nových silnic a stejnou délku mají mít i nově vybudované železniční cesty.

Brazílie potřebuje masivní investice do infrastruktury, pokud se má připravit na mistrovství světa ve fotbale za dva roky a na letní olympijské hry v Riu de Janeiru o dva roky později. V prvním z očekávané série prohlášení v nadcházejících týdnech Rousseffová uvedla, že brazilská vláda nejdříve prodá koncese na devět dálnic a dvanáct železnic a až pak se přesune na další součásti infrastruktury.

„Začínáme se silnicemi a železnicemi, ale postaráme se také o letiště, přístavy a vodní cesty,“ řekla Rousseffová shromáždění politiků a předních podnikatelů v hlavním městě Brazílie.

Ekonomové nová opatření přivítali, protože již dlouhou dobu upozorňují, že Brazílie by měla zlepšit své silnice, přístavy, železnice a letištní terminály, pokud chce zvýšit výkon ekonomiky. Brazilská ekonomika v uplynulých dvanácti měsících razantně přibrzdila, zaostalá infrastruktura a nedostatek vzdělané pracovní síly zvyšují náklady.

V loňském roce brazilská ekonomika rostla o 2,7 procenta a letos se očekává růst o pouhá dvě procenta. Ještě v roce 2010 přitom brazilské hospodářství rostlo o 7,5 procenta.

Autor: pez

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.