Brazílie podpoří ekonomiku 66 miliardami dolarů | E15.cz

Brazílie podpoří ekonomiku 66 miliardami dolarů

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: profimedia.cz

pez

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Prezidentka největší latinskoamerické země Dilma Rousseffová představila podpůrný balík pro tamní ekonomiku za 65,6 miliardy dolarů. Investice by měly směřovat především do infrastruktury a zvýšení důvěryhodnosti u investorů. Finance mají být rozloženy do 25 let, přičemž polovina ze 66 miliard dolarů má být proinvestovaná v příštích pěti letech. Celkově má vzniknout osm tisíc kilometrů nových silnic a stejnou délku mají mít i nově vybudované železniční cesty.

Brazílie potřebuje masivní investice do infrastruktury, pokud se má připravit na mistrovství světa ve fotbale za dva roky a na letní olympijské hry v Riu de Janeiru o dva roky později. V prvním z očekávané série prohlášení v nadcházejících týdnech Rousseffová uvedla, že brazilská vláda nejdříve prodá koncese na devět dálnic a dvanáct železnic a až pak se přesune na další součásti infrastruktury.

„Začínáme se silnicemi a železnicemi, ale postaráme se také o letiště, přístavy a vodní cesty,“ řekla Rousseffová shromáždění politiků a předních podnikatelů v hlavním městě Brazílie.

Ekonomové nová opatření přivítali, protože již dlouhou dobu upozorňují, že Brazílie by měla zlepšit své silnice, přístavy, železnice a letištní terminály, pokud chce zvýšit výkon ekonomiky. Brazilská ekonomika v uplynulých dvanácti měsících razantně přibrzdila, zaostalá infrastruktura a nedostatek vzdělané pracovní síly zvyšují náklady.

V loňském roce brazilská ekonomika rostla o 2,7 procenta a letos se očekává růst o pouhá dvě procenta. Ještě v roce 2010 přitom brazilské hospodářství rostlo o 7,5 procenta.

Autor: pez

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video