Čína je prý otevřená bilaterální obchodní dohodě s Británií | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Čína je prý otevřená bilaterální obchodní dohodě s Británií

Čína je prý otevřená bilaterální obchodní dohodě s Británií
Čínský prezident Si Ťin-Pching při návštěvě Velké Británie
• 
ZDROJ: ctk/ap

ČTK

Čínský prezident Si Ťin-pching je otevřený bilaterální obchodní dohodě mezi Čínou a Británií. Prezident to podle nejmenovaného britského představitele citovaného agenturou Reuters sdělil na summitu skupiny největších světových ekonomik G20 nové britské premiérce Therese Mayové.

„Si uvedl, že chtějí prozkoumat, jakým způsobem bychom mohli posílit naše obchodní a ekonomické vztahy, a že Čína je otevřená bilaterální obchodní dohodě se Spojeným královstvím,“ citovala agentura Reuters britského představitele, který si nepřál být jmenován.

G20 se chce zbavit přebytků oceli a postavit se proti protekcionismu

Británie je nucena přehodnocovat své obchodní vztahy se zbytkem světa poté, co se britští voliči v červnovém referendu překvapivě vyslovili pro takzvaný brexit, tedy odchod Británie z Evropské unie.

Británie obchodní dohody po několik desetiletí uzavírala prostřednictvím EU. Zastánci brexitu tvrdí, že Spojené království si s rychle rostoucími ekonomikami, jako jsou například Čína a Indie, dokáže samostatně dohodnout lepší obchodní podmínky, než jaké má v současnosti jakožto člen EU.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!