Číňané v Evropě rekordně nakupovali, za pololetí proběhlo 164 akvizic | E15.cz

Číňané v Evropě rekordně nakupovali, za pololetí proběhlo 164 akvizic

čínská měna Jüan
čínská měna Jüan
• 
ZDROJ: ctk/AP

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Čínští investoři uskutečnili v letošním prvním pololetí v Evropě rekordní množství akvizic. Za prvních šest měsíců roku koupili nebo získali podíl ve 164 firmách. To je stejné množství jako za celý rok 2014 a obecně rekord za jakékoliv první pololetí. Tvrdí to německá větev poradenské společnosti EY.

Celkový objem čínských nákupů v Evropě dosáhl v pololetí 72,4 miliardy dolarů (1,76 bilionu korun) oproti téměř 40 miliardám za celý loňský rok. Investičním cílem číslo jedna bylo pro Číňany Německo, kde uskutečnili 37 akvizic v objemu 10,8 miliardy dolarů. Pro srovnání, za celý loňský rok dosáhly jejich investice v největší evropské ekonomice hodnoty 526 milionů dolarů.

Druhý největší zájem byl o investice ve Francii, kde za pololetí uskutečnili Číňané 23 akvizic oproti 21 těmto obchodům za celý loňský rok. Na třetím místě skončila Británie s 20 investičními transakcemi. Organizace odhaduje, že letos padne také celoroční rekord z loňského roku. V uplynulém roce investovali Číňané do 183 podniků v Evropě, z toho do 39 v Německu.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video