Další na řadě : Itálie a Španělsko prý potřebují zahraniční pomoc | E15.cz

Další na řadě : Itálie a Španělsko prý potřebují zahraniční pomoc

Itálie
Itálie
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Španělsko a Itálie dělají pro snížení dluhu a pro zlepšení stavu svých veřejných financí dost, pokud se ale mají vyhnout nákaze dluhovou krizí, potřebují i mezinárodní pomoc. Na konferenci v italském Corte Franca to řekl zástupce mezinárodního měnového fondu (MMF) pro jižní Evropu Arrigo Sadun.

Itálie nyní zavádí úsporná opatření, která Sadun označil za náročná, ale realistická. Zmínil také nedávná slova výkonné ředitelky MMF Christine Lagardeové, která řekla, že evropské banky by měly urychleně přistoupit k rekapitalizaci. Podle Saduna šlo o její soukromý názor.

Celkem pochvalně se ke snaze Italů zlepšit stav svých veřejných financí dnes vyjádřil německý ministr hospodářství Philipp Rösler. Řím podle něj ukazuje rozpočtovou disciplinu a jeho program úspor svědčí o tom, že je v zájmu eurozóny mít stabilní měnu.

Rösler také podle agentury Reuters řekl, že pokud finanční trhy zaútočí na Itálii, bude to jako útok proti celé eurozóně. Tlak finančních trhů je přitom zřetelný, o čemž svědčí růst výnosů italských státních dluhopisů na nová maxima.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video