Delší klid zbraní. Příměří v Pásmu Gazy potrvá dalších pět dní | E15.cz

Delší klid zbraní. Příměří v Pásmu Gazy potrvá dalších pět dní

Gaza (13. srpna 2014)
Gaza (13. srpna 2014)
• 
ZDROJ: CTK

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Zástupci Izraele a Palestiny se v Káhiře dohodli na prodloužení příměří v Pásmu Gazy. Šéf palestinské delegace Azzám Ahmad podle agentury DPA oznámil, že příměří bylo prodlouženo o pět dní, a nikoli jen o tři, jak původně informovaly agentury.

Zhruba dvě hodiny před skončením končícího třídenního příměří (ve středu ve 23:00) mezi Izraelem a radikálním palestinským hnutím Hamas dopadly na jih Izraele nejméně tři další rakety. Podle listu Haarec zasáhla jedna z nich neobydlenou oblast nedaleko Sderotu. Sirény se rozezněly také ve městě Aškelon a několika dalších obcích na hranici s Pásmem Gazy.

Izraelská armáda navíc začala údajně na hranice Pásma Gazy přesouvat další jednotky a povolala prý také nové záložníky.

Od začátku bojů v Pásmu Gazy, tedy od 8. července, zahynulo podle palestinských zdrojů už téměř 2000 Palestinců, většinou civilistů. Na straně Izraele podlehlo bojům 64 vojáků a tři civilisté.

Americký prezident Barack Obama v telefonickém rozhovoru s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem vyzval k uzavření trvalého příměří. Potvrdil také americkou podporu egyptskému úsilí o zprostředkování jednání mezi Izraelem a Palestinci, informoval Bílý dům.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video