Do Evropy připlulo za první čtyři měsíce 21 tisíc migrantů. O polovinu méně než před rokem | E15.cz

Do Evropy připlulo za první čtyři měsíce 21 tisíc migrantů. O polovinu méně než před rokem

ČTK

Za první čtyři měsíce letošního roku dorazilo do Evropy přes Středozemní moře skoro 21 tisíc migrantů, z toho téměř polovina připlula do Itálie. Na 590 lidí se při pokusu dostat se touto cestou do Evropy utopilo. Informovala o tom v tiskové zprávě Mezinárodní organizace pro migraci (IOM).

Od ledna do 27. dubna připlulo přes Středozemní moře do Evropy podle IOM 20 927 běženců, z toho 9 068 do Itálie, skoro čtyři tisíce do Španělska a necelých osm tisíc do Řecka. Oproti stejnému období loňského roku je to zhruba polovina, loni dorazilo touto cestou do Evropy do konce dubna podle IOM 44 150 lidí a v roce 2016 to bylo za první čtyři měsíce skoro 200 tisíc.

S největší migrantskou vlnou se letos potýká Itálie, kam proudí běženci z Afriky zejména přes Libyi. Přiliv běženců z Blízkého východu do Řecka se výrazně snížil od roku 2016 díky dohodě EU s Tureckem. Tento týden ale Úřad OSN pro uprchlíky (UNHCR) upozornil, že stále více lidí se dostává do Řecka přes jeho pozemní hranici s Tureckem.

Autor: ČTK
 

Podpořte E15 v anketě Křišťálová lupa

Deník E15 byl nominován v anketě Křišťálová Lupa 2020 o nejlepší zpravodajský web v Česku. Podpořte nás svým hlasem - ZDE.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!