Do Turecka nejezděte, jsou tam teroristé, vyzval Rusy Lavrov | E15.cz

Vše o designu

Vše o designu Vstoupit do speciálu

Do Turecka nejezděte, jsou tam teroristé, vyzval Rusy Lavrov

Do Turecka nejezděte, jsou tam teroristé, vyzval Rusy Lavrov
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov
• 
ZDROJ: čtk

ČTK

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov dnes zrušil středeční návštěvu Turecka poté, co turecké stíhačky sestřelily ruský bombardér Su-24, zapojený do operace v Sýrii. Ruská diplomacie současně nedoporučila turistům jezdit do Turecka, které je prý terorismem ohrožené stejně jako Egypt.

„To, co je nezbytné nyní zdůraznit, spočívá v růstu teroristických hrozeb, které plynou z tureckého území, a to bez ohledu na případ, který se dnes odehrál,“ řekl Lavrov v narážce na sestřelení ruského letounu. „Kritická masa teroristických jevů na tureckém území není podle našeho hodnocení nikterak menší než v Egyptě. Samozřejmě našim občanů nedoporučujeme, aby nyní s turistickými či jinými cíli cestovali do Turecka,“ poznamenal ministr.

Turecko je jednou z nejoblíbenějších destinací ruských turistů a cestovní kanceláře jej dosud nabízely i jako náhradu za rušené zájezdy do egyptských letovisek po zkáze ruského civilního letounu s 224 lidmi na palubě 31. října na Sinaji. Za daných okolností je podle Lavrova jasné, že se nemůže ve středu v Istanbulu setkat se svým tureckým protějškem, jak se původně plánovalo. Ostatně ruský prezident Vladimir Putin přímo řekl, že se incident nemůže nedotknout rusko-tureckých vztahů.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!