Důvěra Američanů v Trumpa je stabilní, spokojena s vládnutím je třetina obyvatel | E15.cz

Důvěra Američanů v Trumpa je stabilní, spokojena s vládnutím je třetina obyvatel

ČTK

Šest z deseti Američanů neschvaluje způsob, jakým Donald Trump vykonává prezidentský úřad. Vyplývá to z průzkumu, o němž informovala agentura AP. S bilancí Trumpova vládnutí je spokojeno 36 procent Američanů, 62 procent s ní spokojeno není.

Pro prezidenta úřadujícího v prvním mandátu je to bilance nelichotivá, ale v případě Trumpa stabilní, poznamenává agentura. Od jeho nástupu do Bílého domu v lednu 2017 jeho popularita nikdy neklesla pod 32 procent a nikdy nepřekročila 42 procent. Oblíbenost žádného jiného prezidenta USA se mezi dva tak těsné limity nevešla.

Několik prezidentů ale během svého úřadování zaznamenalo nižší popularitu, než zatím Trump. Platí to o prezidentech Harrym Trumanovi, Richardu Nixonovi, Jimmy Carterovi a Georgu Bushovi staršímu i mladšímu.

Nejnižší hodnocení má Trump mezi Američany v řešení problémů zbraní, migrace, zdravotnictví a zahraniční politiky. Světlým bodem je bilance ekonomiky. Mezi republikány je Trump oblíben z 80 procent, mezi demokraty je z 94 procent neoblíben, ukázal průzkum.

Obchodní válka s Evropskou unií může Američanům ublížit více než spor s Čínou, tvrdí odborníci
Výjimka v obchodní válce. Huawei může nakupovat americké součástky o devadesát dní déle

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!