Dva Češi zahynuli pod lavinou v Rakousku, dva se podařilo zachránit | E15.cz

Dva Češi zahynuli pod lavinou v Rakousku, dva se podařilo zachránit

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Dva Češi dnes přišli o život pod lavinou v horském středisku Wildgerlostal u Krimmlu v rakouském Salcbursku. Pod sněhem skončili celkem čtyři čeští turisté, oznámila rakouská horská služba. Zatímco dva se dokázali ze sněhu včas vyhrabat, druhé dva se již oživit nepodařilo, uvedla agentura rakouská agentura APA.

Podle horské služby zasáhla Čechy lavina, která se zřejmě utrhla vlastní silou, ve výšce asi 1700 metrů. Češi prý neměli nouzové vybavení na hory. Dvěma z nich se ale podařilo ze sněhu vyhrabat. Ihned se pustili do vyprošťování dalšího zasypaného a pokusu o jeho oživení. Příslušníci záchranné služby dorazili na pomoc k vyproštění čtvrtého. Oba zasypaní ale očividně neměli vzduchovou kapsu a veškerá pomoc už byla marná.

Třetí dnešní oběť si v oblasti Salcburku vyžádala druhá lavina. Skupina čtyř rakouských lyžařů sjížděla v oblasti Pfeifferköpf u Brambergu mimo vyznačené tratě a strhla lavinu. Masa sněhu zasypala jednoho z nich, i pro něj přišla pomoc příliš pozdě.

Podle informací horské služby byli její členové odpoledne povoláni ke třetímu zásahu v oblasti mezi Grossarlem a Bad Hofgasteinem. Lavina tam prý zasypala jednoho člověka, další podrobnosti nejsou zatím známy.

 

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video