Fico: Před migranty Slovensko chrání jen počasí | E15.cz

Fico: Před migranty Slovensko chrání jen počasí

Slovenský premiér Robert Fico
Slovenský premiér Robert Fico
• 
ZDROJ: ctk/ap

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Bezpečnostní rizika spojená s migrační krizí se podceňují a slovenská vláda jim bude v příštích měsících věnovat zvýšenou pozornost. Na tiskové konferenci v Bratislavě to dnes prohlásil slovenský premiér Robert Fico. Před migranty teď podle něj chrání Slovensko jen počasí.

Kabinet podle předsedy slovenské vlády na přelomu loňského a letošního roku přijal mnoho bezpečnostních opatření, veřejnost o nich ale nebyla informována. Vláda prý Slováky nechtěla „strašit ani otravovat“.

Slovensko bylo podle Fica překvapeno rozsahem bezpečnostních kroků, které koncem prosince podnikly některé západní státy. „Nebylo asi náhodou, že v Německu vyklidili některá nádraží, ne náhodou byly zrušeny některé velké akce. Hrozba teroristických útoků je dál velmi vysoká,“ upozornil premiér.

Fico konstatoval, že denně vstupují na území Evropské unie tisíce dalších migrantů. „Jediné, co nás chrání, je počasí,“ prohlásil. Migrační vlna bude kulminovat na jaře, kdy lze očekávat podstatně větší příliv migrantů do EU, tvrdil Fico.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video