Gates je opět nejbohatší na světě, Slima srazil pokles akcií | E15.cz

Gates je opět nejbohatší na světě, Slima srazil pokles akcií

Gates je opět nejbohatší na světě, Slima srazil pokles akcií
Bill Gates, Warren Buffett
• 
ZDROJ: čtk

ČTK

Zakladatel amerického softwarového gigantu Microsoft Bill Gates se po několika letech vrátil na pozici nejbohatšího člověka světa. Informovala o tom agentura Bloomberg na svých internetových stránkách. Dodala, že hodnota Gatesova majetku od začátku letošního roku stoupla o 16 procent na 72,7 miliardy dolarů (téměř 1,5 bilionu Kč).

Sedmapadesátiletý Gates tak získal titul nejbohatšího člověka světa zpět od třiasedmdesátiletého mexického magnáta Carlose Slima, jehož majetek je odhadován na 72,1 miliardy dolarů.

Akcie Slimova podniku América Móvil, který je největším mobilním operátorem v Latinské Americe, letos oslabily o 14 procent. Akcie Microsoftu naopak stouply o 28 procent a vyšplhaly se na pětileté maximum. Microsoft je největším výrobcem softwaru na světě. Jeho operační systém Windows využívá většina osobních počítačů.

Třetím nejbohatším člověkem světa je podle agentury Bloomberg známý americký investor Warren Buffett s majetkem téměř 60 miliard dolarů. Buffett je tak o zhruba čtyři miliardy bohatší než Španěl Amancio Ortega, zakladatel oděvního řetězce Inditex a nejbohatší člověk v Evropě.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!