Innogy vybuduje v USA síť dobíjecích stanic pro elektromobily, chce konkurovat největšímu hráči | E15.cz

Innogy vybuduje v USA síť dobíjecích stanic pro elektromobily, chce konkurovat největšímu hráči

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Největší německá energetická firma Innogy zřídila ve Spojených státech dceřinou společnost Innogy E-Mobility USA, která bude v Kalifornii zřizovat a provozovat dobíjecí stanice pro elektrická auta. Firma chce na americkém trhu konkurovat největší místní síti ChargePoint.

Úřady se snaží přimět automobilky k prodeji více elektrických aut, a snížit tak emise skleníkových plynů. Většímu rozvoji elektrických vozů však brání nízké ceny benzinu, vysoké náklady na baterie a nejisté investice do dobíjecí infrastruktury.

Innogy od roku 2015 spolupracuje na výzkumu v oblasti elektrických vozů s univerzitou v San Diegu a minulý měsíc představila projekt, který kombinuje dobíjecí místa vyráběná americkou BTCpower s jejím vlastním softwarem.

Innogy se loni oddělila od skupiny RWE a je podle tržní kapitalizace největší energetickou firmou v Německu. Celkem provozuje kolem 5700 dobíjecích míst pro elektrická auta a uvádí, že je jedním z největších provozovatelů dobíjecích stanic pro auta v Evropě.

ChargePoint provozuje největší síť dobíjecích stanic pro elektrická auta na světě. V Severní Americe jich má 38 tisíc a snaží se také expandovat do Evropy.

S Teslou X jsme projeli pražské Holešovice:

Elektromobil Tesla, model X P 90D

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video