Italové dopadli druhého nejhledanějšího člena mafie | E15.cz

Italové dopadli druhého nejhledanějšího člena mafie

Ernest Fazzalari
Ernest Fazzalari
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Italská policie dnes zatkla druhého nejhledanějšího člena mafie Ernesta Fazzalariho, který se 20 let skrýval. Nyní šestačtyřicetiletý Fazzalari byl významným členem kalábrijské mafie 'Ndrangheta. Už v roce 1999 byl podle agentury AFP odsouzen v nepřítomnosti na doživotí za zločinné spolčení, únos, držení zbraní a drog a dvě vraždy.

Rodák z vesnice Taurianova, v níž si vyřizování účtů mezi klany v letech 1989 až 1991 vyžádalo 32 mrtvých, byl zatčen v brzkých ranních hodinách v domě nacházejícím se v odlehlé hornaté oblasti na jihu Kalábrie. Podle italské policie nekladl Fazzalari odpor.

Fazzalari byl číslem dvě na policejním seznamu hledaných členů mafie. Tím hlavním je „superboss“ Matteo Messina Denaro ze sicilské Cosa Nostry. „Děkuji soudcům a pořádkovým silám. Ať žije Itálie,“ napsal na twitteru v reakci na Fazzalariho dopadení premiér Matteo Renzi.

'Ndrangheta působí především v Kalábrii a podle AFP díky pašování kokainu z Latinské Ameriky patrně předčila konkurenční sicilské a neapolské mafie.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video