Kanárské ostrovy požádaly Madrid o finanční pomoc | E15.cz

Kanárské ostrovy požádaly Madrid o finanční pomoc

Španělsko
Španělsko
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Share on Facebook Messenger
Kanárské ostrovy požádají centrální španělskou vládu o pomoc se splácením dluhu a financováním rozpočtového deficitu. Region chce 757 milionů eur (18,8 miliardy korun). Oznámil to dnes na tiskové konferenci Javier González Ortiz, který má na starosti v rámci regionální vlády finance. Kanárské ostrovy se tak stanou šestým regionem, který chce od vlády pomoc se splácením dluhu.

Madrid schválil vznik záchranného fondu pro autonomní regiony, které budou mít problémy se splácením dluhu, letos v červenci. Celkem má fond k dispozici 18 miliard eur. Dosud požádaly o pomoc Katalánsko, Valencie, Murcie, Andalusie a Kastilie-La Mancha. Dohromady chtějí zhruba 15 miliard eur.

Španělsko má 17 autonomních regionů, z nichž loni téměř všechny překročily plánovaný rozpočtový deficit. Podle ekonomů by regiony mohly mít letos problémy se splněním plánovaných rozpočtových škrtů. To zvyšuje mezi investory spekulace, že Španělsko bude muset požádat eurozónu kromě pomoci pro banky i o širší celkovou pomoc.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.