Mercedes rostl o dvanáct procent, porazil BMW a Audi | E15.cz

Mercedes rostl o dvanáct procent, porazil BMW a Audi

Nová generace Mercedesu třídy E startuje na částce 1 188 200 Kč
Nová generace Mercedesu třídy E startuje na částce 1 188 200 Kč
• 

mit

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Německý výrobce luxusních automobilů, Mercedes-Benz, rostl ve druhém čtvrtletí o dvanáct procent. Za první pololetí letošního roku se značce povedlo překročit hranici jednoho milionu prodaných vozů, za sebou tak nechala úhlavní rivaly v podobě Audi a BMW.

Díky výborným výsledkům značky se dařilo i celému koncernu Daimler, jehož zisky vzrostly o 5,6 procenta. Zisk před úroky a zdaněním společnosti tak činil 3,97 miliardy eur (přibližně 107 miliardy korun). Zisk už neobsahuje částky, které si značka vyhradila na svolávací akci, jež se týká vadných airbagů Takata. Ta by měla společnost vyjít na necelou půl miliardy euro.

Mercedes možná bude muset vynaložit také další náklady na právní bitvu, ke které se schyluje ve Spojených státech. Hlavním aktérem jsou dieselové motory BlueTec, které jsou podezřelé z porušování ekologických limitů. Na tuto, ale i další nezveřejněné právní bitvy, si Mercedes vyčlenil 400 milionů euro.

V rámci koncernu Daimler úspěch zaznamenaly hlavně divize vyrábějící autobusy a dodávky, zisk se naopak snížil odvětví vyrábějící nákladní automobily a tahače.

I přesto, že se Mercedes po jedenácti letech vrátil na pozici před BMW a Audi neznamená to, že by největší konkurenti nezaznamenali úspěch. BMW v prvním pololetí dodalo o 5,8 procenta vozů více a jen těsně nepřekročilo milionovou hranici. Audi zvýšilo odbyt o 5,6 procenta a prodalo 902 tisíce osobních automobilů.

U všech třech automobilek se zvyšovala poptávka především po vozech SUV, BMW rovněž oznámilo, že přijalo již pět tisíc objednávek na svůj modernizovaný elektromobil i3.

Autor: mit

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video