Merkelová: Možná Řekům odepíšeme ještě další dluhy | E15.cz

Merkelová: Možná Řekům odepíšeme ještě další dluhy

Stejně jako přirovnánání merkelové v Adolfu Hitlerovi
Stejně jako přirovnánání merkelové v Adolfu Hitlerovi
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Německá kancléřka Angela Merkelová nevylučuje, že věřitelé časem přikročí k odpisu další části řeckého dluhu. Merkelová to uvedla v rozhovoru pro německý list Bild am Sonntag. Soukromí věřitelé již začátkem roku přistoupili na výrazné snížení řeckých závazků.

Řada ekonomů se domnívá, že k odpisům řeckých závazků budou muset přikročit rovněž vlády členských zemí eurozóny, aby se řecký dluh dostal na udržitelnou úroveň. Německo takovéto odpisy doposud označovalo za nezákonné, tamní ministr financí Wolfgang Schäuble však nedávno naznačil, že určité snížení pohledávek oficiálními věřiteli časem možná bude zapotřebí.

Ministři financí eurozóny a zástupci Mezinárodního měnového fondu (MMF) tento týden schválili balík opatření ke snížení řeckého dluhu. Dohodli se rovněž na uvolnění dalších zhruba 44 miliard eur (1,1 bilionu Kč) ze záchranného balíku pro Řecko.

Merkelová potvrdila své přesvědčení, že odchod Řecka z eurozóny by byl mnohem nákladnější než záchranný program. „Měli bychom se vyhnout veškeré nestabilitě,“ uvedla.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video