Michael Bloomberg se zbaví mediálního byznysu, bude-li kandidovat na prezidenta USA | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Michael Bloomberg se zbaví mediálního byznysu, bude-li kandidovat na prezidenta USA

ČTK

Americký podnikatel a politik Michael Bloomberg se nejspíš zbaví své rozsáhlé mediální říše, pokud se v roce 2020 bude ucházet o post prezidenta USA. Napsala to agentura Reuters s odvoláním na interview, které ve středu šestasedmdesátiletý miliardář poskytl regionální americké rozhlasové stanici.

Bloomberg řekl, že rozhodne-li se kandidovat, svou společnost Bloomberg LP uloží do slepého trustu nebo prodá. „Myslím, že při mém věku se rozhodnu spíš pro prodej, pokud to bude možné,“ řekl podnikatel stanici Radio Iowa. Slepý trust bývalému majiteli neumožňuje společnost jakkoli spravovat a kontrolovat, nemá možnost o ní ani mít žádné informace.

V Demokratické straně, za kterou by Bloomberg kandidoval, je už poměrně velké množství případných kandidátů, kteří by se ve volbách za dva roky mohli postavit prezidentu Donaldu Trumpovi. Kromě Bloomberga se objevují jména někdejšího viceprezidenta Joe Bidena, senátorky Elizabeth Warrenové, senátora Bernieho Sanderse nebo bývalého ministra spravedlnosti Erika Holdera.

Komentář: Ježíš je mrtev. Přichází Bolsonaro
Komunisté se mi mstí, Ondráčka poženu k civilnímu soudu, říká Michal Horáček

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!