Migrace do Německa výrazně poklesla, od začátku roku přišlo 200 tisíc lidí | E15.cz

Migrace do Německa výrazně poklesla, od začátku roku přišlo 200 tisíc lidí

Uprchlíci v Mnichově
Uprchlíci v Mnichově
• 
ZDROJ: CTK

ČTK

Do Německa přišlo od začátku roku 200 tisíc uprchlíků, proti podzimnímu vrcholu migrační krize to znamená výrazný pokles. S odvoláním na aktuální údaje Spolkového úřadu pro migraci a uprchlíky (BAMF) to napsaly deníky mediální skupiny RND. Podle nich se také výrazně snížil počet pašeráků, kteří se snaží nelegálně dopravit migranty přes hranici. Množství běženců je ale stále značné.

Aktuální bilance potvrzuje letošní trend, že počet příchozích do Německa klesá. Od začátku května dorazilo do země zhruba deset tisíc migrantů. V lednu jich přitom bylo ještě 97 tisíc, v březnu 21 a v dubnu 16 tisíc. Podle německých politiků přispěla k omezení počtu uprchlíků dohoda mezi Evropskou unií a Ankarou, která umožňuje vracet běžence z řeckých ostrovů do Turecka.

Proti loňskému podzimu, kdy uprchlická krize vrcholila, se počet příchozích výrazně snížil. Jen za loňský říjen dorazilo do Německa 181 tisíc migrantů. BAMF ale upozorňuje, že počet uprchlíků je stále vysoký. Loni za první pololetí přišlo do Německa 179 tisíc migrantů, za celý rok 2014 jich bylo 204 tisíc.

Ubylo také pokusů nelegálně překročit hranici z Rakouska do Bavorska, přes níž do Německa přichází většina uprchlíků. Od začátku května zaznamenala policie 50 takových případů, za celý loňský rok jich přitom bylo 2600. Roste naopak počet odsouzených pašeráků. Ještě v polovině loňského roku jich bylo ve vězení 54, v lednu už to bylo 120 a na počátku tohoto týdne jejich počet překročil 200.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.