Moody's: Britský rating bude citlivý na vývoj v eurozóně | E15.cz

Moody's: Britský rating bude citlivý na vývoj v eurozóně

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: wikimedia.org

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Pokračující dluhová krize v eurozóně ohrožuje kromě ratingů členských zemí rovněž úvěrové hodnocení Británie, které se nyní nachází na nejvyšší možné úrovni. Uvedla to dnes mezinárodní ratingová agentura Moody's.

Další šoky, které by britská ekonomika mohla v důsledku dluhové krize v eurozóně utrpět, by podle Moody's mohly narušit vládní snahu o zlepšení stavu veřejných financí. Výhled britského ratingu tak podle agentury pravděpodobně bude citlivý na další vývoj v eurozóně, ačkoli Británie není jejím členem.

„Současný stabilní výhled ratingu Aaa britské vlády zčásti závisí na předpokladu, že tato vláda se bude držet svého programu rozpočtové konsolidace,“ uvedla agentura. „Jakékoliv oslabení makroekonomických vyhlídek či potřeba podpory bankovního systému by mohly vládní úsilí o rozpočtovou konsolidaci zpomalit,“ dodala.

Britské ministerstvo financí dnes uvedlo, že zpráva Moody's ukazuje, že země zůstává zranitelná dluhovou krizí v eurozóně. „Vládní plány na snížení deficitu pomohly obnovit důvěru v britskou ekonomiku,“ řekl mluvčí ministerstva. „Jak ale zpráva Moody's ukazuje, Británie není imunní vůči problémům, kterým čelí její obchodní partneři v eurozóně,“ dodal. Zdůraznil, že je důležité, aby eurozóna pokračovala v rázných krocích k vyřešení svých problémů.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video