Mše pro kardinály ve Vatikánu - volba papeže začíná | E15.cz

Mše pro kardinály ve Vatikánu - volba papeže začíná

Volba papeže
Volba papeže
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Share on Facebook Messenger
Ve Svatopetrském chrámu ve Vatikánu dnes začala mše za účasti kardinálů, kteří se od dnešního odpoledne začnou scházet k volbě nového papeže.

Takzvané konkláve za maximální účasti 155 kardinálů oprávněných volit se bude konat v Sixtinské kapli, kde se také dnes uskuteční první hlasování.

Volba nástupce Benedikta XVI. se uskuteční v naprostém utajení a veřejnost se dozví teprve její výsledek, který tradičně ohlásí bílý kouř stoupající z komína na střeše kaple. Vatikánská televize již na komín nasměrovala kamery, které jej mají snímat v přímém přenosu.

Jak dlouho bude volba trvat, není předem jasné. Komentátoři ale vesměs odhadují, že jméno nové hlavy římskokatolické církve by mohlo být známé do pátku.

Před konkláve kardinálové uskutečnili deset generálních kongregací, na nichž se mnozí vzájemně seznamovali a během nichž se projednávala i další témata týkající se rozvoje církve a jejího vztahu k okolnímu světu.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.