Na Filipínách havaroval trajekt se stovkami lidí na palubě | E15.cz

Na Filipínách havaroval trajekt se stovkami lidí na palubě

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: profimedia

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

U filipínských břehů nedaleko metropole Manily havaroval trajekt s více než 250 lidmi na palubě, záchranáři zatím vyprostili 240 osob. Při nehodě zahynuli nejméně čtyři lidé. Dalších sedm lidí stále pohřešuje, podle údajů agentury AFP je nezvěstných 11 lidí. Práci záchranářům komplikuje silný vítr, déšť a velké vlny.

Na místě neštěstí zasahují jednotky pobřežní stráže a armádní vrtulníky. Na pomoc záchranářům přispěchaly i místní rybářské lodě. Trajekt havaroval zhruba 70 kilometrů od filipínské metropole Manily zřejmě kvůli špatnému počasí. Plavidlo mířilo na ostrov Polillo na severovýchodě země. Na palubě byla kromě 251 cestujících sedmičlenná posádka.

Podle jednoho z přeživších bylo počasí v době vyplutí trajektu dobré, jakmile však plavidlo opustilo přístav, zvedl se silný vítr. "Loď se zastavila a začala nabírat vodu na přídi. Cestující běželi na jednu stranu a trajekt se začal potápět," řekl místní rozhlasové stanici Donel Jade Mendiola, kterého záchranáři vytáhli z vody.

Lodní nehody jsou na Filipínách běžné, plavidla často bývají přeplněná. Podle pobřežní hlídky však potopený trajekt měl kapacitu 286 míst.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video