Na Viktoriině jezeře se převrátil trajekt, zahynulo nejméně 44 lidí | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Na Viktoriině jezeře se převrátil trajekt, zahynulo nejméně 44 lidí

Na Viktoriině jezeře se převrátil trajekt, zahynulo nejméně 44 lidí
Po převržení trajektu na Viktoriině jezeře zemřelo nejméně 40 lidí
• 
ZDROJ: Stepen Msengi

ČTK

Nejméně 44 lidí zahynulo, když se na Viktoriině jezeře v Tanzanii převrhl trajekt. S odvoláním na místní úřady to dnes uvedla agentura AFP. Představitel místní správy serveru BBC řekl, že na přetížené lodi mohlo být v okamžiku neštěstí více než 400 lidí. Zachráněno jich bylo zhruba 100.

Loď se převrátila nedaleko pobřeží mezi ostrovy Ukora a Bugolora. Na místě byly zahájeny záchranné práce, do kterých se zapojili rovněž místní obyvatelé.

„Podle informací, které prezident John Magufuli právě obdržel od místních úřadů v (přístavním městě) Mwanga, bilance aktuálně přesahuje 40 mrtvých,“ uvedl ve státní televizi prezidentův mluvčí Gerson Msigwa. První informace hovořily o pěti či šesti mrtvých.

Zmíněnou trajektovou linku provozuje společnost TEMESA. Její mluvčí uvedla, že se dosud nepodařilo dát dohromady přesný počet pasažérů. Řekla také, že plavidlo podstoupilo v milých měsících důkladnou údržbu.

K podobným neštěstím dochází na největším africkém jezeře často - lodě se totiž na cestu vydávají mnohdy přetížené. V roce 1996 zemřelo po převrácení lodi MV Bukoba kolem 800 lidí. Toto neštěstí patří k nejhorším námořním katastrofám za minulé století.

Nejméně osm lidí zahynulo v národním parku na jihu Itálie

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!