Nastupuje nová Evropská komise pod vedením Lucemburčana Junckera | E15.cz

Nastupuje nová Evropská komise pod vedením Lucemburčana Junckera

"Junckerova" komise
"Junckerova" komise
• 
ZDROJ: EK

ČTK

Od soboty oficiálně zahajuje svou činnost v Bruselu nová Evropská komise v čele s bývalým lucemburským premiérem Jeanem-Claudem Junckerem. Ten před týdnem v Evropském parlamentu prohlásil, že jeho tým bude více politický a efektivnější.

Juncker na základě námitek poslanců Evropského parlamentu z jednotlivých výborů některým komisařům mírně pozměnil portfolia. Potvrdil například, že komisaři pro školství, kulturu a mládež, Maďarovi Tiboru Navracsicsovi, odebral agendu občanství a svěřil ji komisaři pro migraci Dimitrisovi Avramopulosovi. Navracsicsovo portfolio ovšem doplnil o záležitosti sportu.

V nové komisi je devět žen, což je stejný počet jako v předchozí komisi pod vedením předsedy Josého Barrosa. Českou republiku zastupuje exministryně pro místní rozvoj Věra Jourová, která má na starosti zajišťování rovnosti pohlaví, spravedlnost a ochranu spotřebitele.

Mezi programové priority nové Evropské komise patří dodržování fiskální discipliny, podpora růstu, tvorba pracovních míst, budování infrastruktury nebo podpora obnovitelných zdrojů energie či snižování energetické náročnosti.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.