Nejméně dvanáct lidí včetně kojence zemřelo při požáru v Bronxu | E15.cz

Nejméně dvanáct lidí včetně kojence zemřelo při požáru v Bronxu

ČTK

Nejméně 12 mrtvých včetně ročního dítěte si vyžádal požár pětipatrového bytového domu v newyorské čtvrti Bronx. Starosta Bill de Blasio podle CNN označil požár za nejhorší, který město v posledním čtvrtstoletí postihl. Není vyloučeno, že se bilance obětí ještě zvýší, neboť čtyři lidé jsou v kritickém stavu.

"Čelili jsme nejhoršímu požáru nejméně za poslední čtvrtstoletí," řekl de Blasio během návštěvy místa tragédie. Zmínil tak požár sociálního klubu v Bronxu, kde v roce 1990 zahynulo 87 obětí. V roce 2007 pak zahynulo při dalším požáru v Bronxu deset lidí včetně devíti dětí.

Hořet začalo ve čtvrtek večer místního času (v noci na dnešek středoevropského času) v bytě v prvním patře, odkud se plameny rychle rozšířily do dalších částí domu, uvedli hasiči. Příčina požáru, se kterým bojovalo 170 hasičů, známa ale zatím není.

Požáry v Kalifornii způsobují rekordní škody. Letos přesáhly deset miliard dolarů

Dům, ve kterém je dvacet bytů, neprošel v poslední době žádnou velkou rekonstrukcí, proto se na něj nevztahují přísné protipožární předpisy, jako je například vybavení automatickým hasicím systémem.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!