Největší letecké společnosti American Airlines se propadl zisk o 67 procent | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Největší letecké společnosti American Airlines se propadl zisk o 67 procent

ČTK

Čistý zisk největší světové letecké společnosti American Airlines Group za první čtvrtletí kvůli vyšším nákladům na zaměstnance a palivo klesl o 67 procent na 234 milionů dolarů (5,8 miliardy korun). Tržby díky příznivému vývoji cen letenek rostly, růst nákladů však byl mnohem výraznější.

Upravený zisk v přepočtu na akcii překonal odhady analytiků a mírně nad odhady skončily i tržby, uvedla agentura Reuters. Tržby se v meziročním srovnání zvýšily o dvě procenta na 9,6 miliardy dolarů a o dvě procenta byl vyšší i klíčový ukazatel výnosů na jedno sedadlo. Akcie společnosti se však po zprávě propadly o zhruba pět procent.

Náklady American Airlines se za čtvrtletí zvýšily o 11 procent. Firma přitom chystá výrazné zvýšení mezd pilotů a palubního personálu dva roky před vypršením standardní mzdové dohody a odhaduje, že ji to bude v příštích dvou letech stát 350 milionů dolarů ročně.

Šéf American Airlines Doug Parker tento krok firmy označil za investici, která povede k lepším službám a nakonec i k vyšším výnosům.

Video: Podívejte se na požár letadla v Chicagu

Oheň zničil letadlo v Chicagu: Evakuace a 20 zraněných

Ušetříme ještě víc na letenkách? Boeing připravuje revoluci v letectví

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!