Německo k migračním kvótám: Všechny země EU musí dodržovat dohody | E15.cz

Německo k migračním kvótám: Všechny země EU musí dodržovat dohody

Angela Merkelová
Angela Merkelová
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Všechny země Evropské unie musejí dodržovat dohody, včetně té o přerozdělování migrantů, řekl mluvčí německé vlády Steffen Seibert. Proti přijímání jakýchkoli běženců v České republice se staví prezident Miloš Zeman. Zda s ním o věci bude příští týden během návštěvy Česka jednat kancléřka Angela Merkelová, mluvčí neupřesnil. Berlín obecně považuje vzájemné vztahy za velmi dobré, i přes rozdíly v názoru na řešení migrace.

„Jasné je, že evropské závěry, k nimž došly všechny evropské státy, musejí také všichni dodržovat,“ uvedl Seibert. Podle něho je jasné, že migraci stejně žádná evropská země sama nezvládne, proto je potřeba spolupracovat.

V mnoha oblastech se podle něj už spolupráce daří, zmínil například pokrok při společné ochraně hranic, vytváření takzvaných hotspotů či dohodu s Tureckem a vracení migrantů.

Česko-německé vztahy, které podle některých diplomatů rozdílné názory na migraci poškodily, jsou podle německé vlády velmi dobré, zvláště intenzivní jsou na úrovni občanů.

„Existují, jak nikdo nemůže přehlédnout, také názorové rozdíly, zrovna k tématu migrační politiky. Ale Evropa sestává také z toho, že se o názorových rozdílech stále znovu jedná a diskutuje, až se dojde ke společnému názoru,“ poznamenal Seibert.

Dohodu o přerozdělování běženců, kterou prosazovalo mimo jiné Německo, Česká republika jako jedna z mála zemí odmítla.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video