Německo může už v roce 2015 dosáhnout rozpočtového přebytku | E15.cz

Německo může už v roce 2015 dosáhnout rozpočtového přebytku

Angela Merkelová
Angela Merkelová
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Německo by se mohlo v roce 2015 vrátit k rozpočtovému přebytku, byť malému. V roce 2017 by ale mohl dosahovat již deseti miliard eur, což by největší evropské ekonomice umožnilo splácet dluhy. Uvedl to nejmenovaný zdroj agentury Reuters. Spolková vláda tvrdí, že Německo se vrátí k rozpočtovým přebytkům v roce 2016. Mimo jiné mu k tomu prý pomůže stabilní ekonomický růst.

Podle zdroje Reuters příští rok objem nových státních půjček klesne na 6,2 miliardy eur. Byla by to nejnižší úroveň za 40 let. V roce 2015 tak bude federální vláda schopna dosáhnout malého rozpočtového přebytku 200 milionů eur.

Podle vládního programu, který kabinet kancléřky Angely Merkelové schválil v dubnu, německá ekonomika očekává letos rozpočtový schodek ve výši 0,5 procenta hrubého domácího produktu. V letech 2014 a 2015 má být rozpočet vyrovnaný a přebytky ve výši 0,5 procenta výkonu ekonomiky vláda kancléřky Merkelové předpokládá v letech 2016 a 2017.

V pondělí bude podle zdroje Reuters kabinet rozhodovat o dodatkovém rozpočtu.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.