New York Times: Zákaz marihuany poškodil občany. Je třeba jej odčinit | E15.cz

New York Times: Zákaz marihuany poškodil občany. Je třeba jej odčinit

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Redakční rada významného amerického listu New York Times se vyslovila pro zrušení federálního zákazu marihuany ve Spojených státech, který přirovnala k předválečné prohibici alkoholu. Marihuana je nejrozšířenější nelegální drogou v USA, upozornila agentura Reuters.

„Spojeným státům trvalo 13 let, než přišly k rozumu a zrušily prohibici, 13 let, ve kterých lidé pokračovali v pití alkoholu, občané jinak dbající zákonů se stali kriminálníky a zločinecké organizace vzkvétaly,“ uvedl New York Times. „Je to už více než 40 let, kdy Kongres schválil současný zákaz marihuany, a způsobil tak velkou újmu společnosti jen proto, aby zakázal látku, která je mnohem méně nebezpečná než alkohol,“ dodal.

Vyjádřil rovněž přesvědčení, že problémy se závislostí na marihuaně jsou relativně malé, zejména ve srovnání s alkoholem a tabákem. Státy Colorado a Washington již zlegalizovaly užívání marihuany pro rekreační účely. Kabinet prezidenta Baracka Obamy následně rozhodl o tom, že uživatele ve státech Colorado a Washington stíhat nebude, ačkoli na federální úrovni je marihuana nelegální.

New York Times je podle agentury Reuters zatím největším listem v USA, který vyzval ke zrušení federálního zákazu marihuany. Pro určitou formu legalizace marihuany se již vyslovila řada menších novin, například Star-Ledger.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.