Nezaměstnanost v EU i eurozóně se v srpnu nezměnila | e15.cz

Nezaměstnanost v EU i eurozóně se v srpnu nezměnila

Úřad práce
Úřad práce
• 
Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Míra nezaměstnanosti v Evropské unii i v eurozóně zůstala v srpnu opět beze změny. V zemích osmadvacítky činila 8,6 procenta, což je nejnižší údaj od března 2009. V zemích platících eurem zůstala na pětiletém minimu 10,1 procenta. Data zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat.

Ve srovnání s loňským srpnem se nezaměstnanost v obou regionech snížila, v EU o 0,7 procentního bodu a v eurozóně o 0,6 procentního bodu. Nadále ale zůstává vysoká nezaměstnanost mezi mladými do 25 let. V EU činila 18,6 procenta a v eurozóně 20,7 procenta.

Ve 28 zemích EU bylo podle Eurostatu v srpnu bez práce 20,973 milionu osob, z toho 16,326 milionu v eurozóně. Proti červenci se počet nezaměstnaných v EU snížil o 40.000, v eurozóně naopak vzrostl o 8000.

Eu Unemployment Rate 

Z členských zemí měla nejnižší míru nezaměstnanosti Česká republika, kde dosáhla 3,9 procenta. V Německu činila 4,2 procenta. Nejvyšší byla nezaměstnanost v Řecku a ve Španělsku. Proti loňskému srpnu se nezaměstnanost snížila ve 24 zemích, v Dánsku zůstala beze změny a v Estonsku, Rakousku a Belgii se zvýšila. Nejvíce se snížila v Chorvatsku a na Kypru.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video