Několik lidí bylo pobodáno v obchodě v Haagu | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Nožem se útočilo i v Haagu, na místě jsou zranění

ČTK

Tři lidé byli zraněni při útoku nožem v nizozemském městě Haag. Podle nizozemských médií to oznámila policie. O stavu zraněných nebyly zveřejněny žádné podrobnosti. Incident se odehrál na haagském nákupním bulváru Grote Marktstraat, zřejmě v jednom z tamních obchodů. Policie řekla agentuře AP, že je zatím brzy hovořit o tom, zda byl útok teroristickým činem.

Policie vyzvala veřejnost, aby místo opustila. Ve městě je ale vzhledem k ohlášeným slevám u příležitosti takzvaného černého pátku plno lidí, uvedla rozhlasová stanice Omroep West.

Policie se podle médií zaměřila na obchodní dům Hudson's Bay, kde po útočníkovi pátrá. Na twitteru policie uvedla, že hledá muže ve věku asi 45 až 50 let.

Nákupní ulice je podle Omroep West uzavřená. Na místě zasahuje velký počet policistů včetně oddílu na koních. Nakupující, kteří byli v době útoku v obchodním domě Hudson's Bay, policie postupně vyvedla.

Odpoledne došlo k útoku také v Londýně, na mostě London Bridge. Vyžádal si podle BBC dvě oběti z řad veřejnosti. Mrtev je rovněž útočník, kterého policie zastřelila. Počet zraněných zatím nebyl upřesněn.

Incident na mostě v Londýně policie označila za teroristický čin, útočníka zastřelila

Na dálnici jen stovkou. Nizozemsko kvůli emisím sníží rychlostní limit

Německo bude mít příští rok rekordní rozpočet, opět bez deficitu

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!