Obamová by měla být prezidentkou v roce 2020, požadují Američané | E15.cz

Obamová by měla být prezidentkou v roce 2020, požadují Američané

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Vítěz úterních prezidentských voleb ve Spojených státech Donald Trump se ještě ani neujal moci, ale na internetu se již objevují výzvy, aby v roce 2020 kandidovala do Bílého domu Michelle Obamová, manželka dosluhující hlavy státu.

První dáma je v USA velmi populární, podle průzkumu Gallupova ústavu ji kladně hodnotí 64 procent Američanů, což je mnohem více než lidé hledí na jejího manžela Baracka Obamu, Trumpa nebo neúspěšnou demokratickou prezidentskou kandidátku Hillary Clintonovou.

Touhu, aby Obamová za čtyři roky vyzvala Trumpa k souboji o Bílý dům, podle BBC vyjádřily na sociálních sítích již statisíce lidí. "Jsou skvělé podmínky, aby Michelle Obamová byla v roce 2020 zvolena," napsal jeden z internetových uživatelů.

"Michelle Obamová 2020, prosím, Michelle Obamová 2020, prosím, Michelle Obamová 2020, prosím," citoval BBC další z příspěvků.

Britský portál poznamenal, že volání po kandidatuře Obamové má jednu vadu na kráse, sama Michelle totiž v březnu prohlásila, že po prezidentském úřadu vůbec netouží.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video