OSN zvýšila odhad, do Evropy za dva roky připluje 1,4 milionu uprchlíků | E15.cz

OSN zvýšila odhad, do Evropy za dva roky připluje 1,4 milionu uprchlíků

Migranti připluli k řeckému ostrovu Lesbos
Migranti připluli k řeckému ostrovu Lesbos
• 
ZDROJ: ctk/AP

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Úřad Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky očekává, že letos i příští rok do Evropy připluje přes Středozemní moře vždy kolem 700 tisíc uprchlíků. Předchozí odhady hovořily dohromady o 850 tisících uprchlícíků za oba roky. O aktualizovaných odhadech dnes informovala agentura Reuters.

UNHCR předpokládá, že letos a příští rok do Evropy připluje dohromady 1,4 milionu uprchlíků. „Plány UNHCR počítají s až 700 tisíci lidmi hledajícími bezpečí a mezinárodní ochranu v Evropě v roce 2015,“ uvádí se v dokumentu, do něhož dnes agentura Reuters mohla nahlédnout.

„Je možné, že v roce 2016 by mohly být počty příchodů ještě větší, ale v tuto chvíli je plánování založeno na podobných číslech, jako pro rok 2015,“ předpokládá UNHCR.

V úterý úřad informoval, že letos Středozemní moře na cestě za lepším životem v Evropě překonalo už více než 515 tisíc migrantů. Více než 383 tisíc jich dorazilo do Řecka a dalších 129 tisíc do Itálie. Zhruba 54 procent z nich jsou Syřané, asi 13 procent Afghánci. Přinejmenším 2980 utečenců při riskantní plavbě přišlo o život.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video