Osvětimské muzeum nezvládá nápor návštěvníků | E15.cz

Osvětimské muzeum nezvládá nápor návštěvníků

Osvětim
Osvětim
• 
ZDROJ: zidovskelisty.blog.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Muzeum v nacistickém koncentračním táboře v polské Osvětimi čelí tak velkému náporu návštěvníků, že bude zřejmě muset zájemce o prohlídku odmítat. Novinářům to řekl zástupce ředitele muzea Andrzej Kacorzyk. Mimořádný zájem a dlouhé fronty podle něj nejspíš vyvolalo lednové 70. výročí osvobození tábora Rudou armádou.

Muzeum vyzvalo zájemce o prohlídku, aby se objednali přes internet a vyhnuli se možnému zklamání. Zájemci se mohou hlásit na webu muzea. Jen touto cestou může vedení muzea zaručit, že návštěvníci se do muzea dostanou. V letošním roce už osvětimský tábor navštívilo čtvrt milionu lidí, což je o 40 procent více než ve stejném období loni. Loňský rok přitom osvětimské muzeum navštívilo rekordních 1,5 milionu lidí.

Největší nápor zájemců zaznamenali v Osvětimi letos v březnu, kdy muzeum navštívilo 130 tisíc lidí. Loni to bylo 82 tisíc návštěvníků. Vrchol zájmu ale muzeum nejspíš teprve čeká, protože nejvíce lidí přichází v letních měsících.

Nacistické Německo zřídilo v Osvětimi vyhlazovací tábor v roce 1940 a pobočný tábor Osvětim-Březinka o dva roky později. Zahynulo tam přes 1,1 milionu lidí, většinou evropských Židů, ale i Poláků, Romů či sovětských válečných zajatců. Rudá armáda tábor osvobodila 27. ledna 1945. Muzeem se tábor stal v roce 1947.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video