Pád letadla do obydlené čtvrti na Sumatře má již přes 140 obětí | E15.cz

Pád letadla do obydlené čtvrti na Sumatře má již přes 140 obětí

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Již více než 140 mrtvých našli záchranáři v sutinách rezidenční čtvrti na indonéském ostrově Sumatra, kde v úterý havarovalo vojenské letadlo. Záchranáři oblast dále prohledávají, ale vidí již jen malou naději, že by našli někoho živého.

Podle vojenských leteckých sil na palubě letadla bylo 122 osob. Letadlo se zřítilo na jeden z hotelů a okolní domy v hustě obydlené čtvrti města Medan.

Letoun typu C-130B Hercules, který byl v provozu od roku 1964, mířil z vojenské základny v Medanu k odlehlému souostroví Natuna. Pilot žádal o návrat na základnu kvůli problémům s motorem. Letadlo se podle armády zřítilo ve chvíli, kdy se otáčelo kvůli návratu na letiště. V letadle cestovali i rodinní příslušníci vojáků.

Podle agentury AP je to již podruhé za posledních deset let, co na obydlenou čtvrť v třetím nejlidnatějším indonéském městě Medanu spadlo letadlo. V září 2005 se krátce po startu z letiště Polonia v Medanu zřítil Boeing 737 společnosti Mandala Airlines. Zahynulo tehdy 143 lidí, z toho 30 na zemi.

Indonéské letectvo nyní preventivně pozastavilo lety svých osmi zbývajících strojů C-130B Hercules.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video