Papež vyzval k boji proti novodobému otroctví, zapojit se má každý | E15.cz

Papež vyzval k boji proti novodobému otroctví, zapojit se má každý

papež František
papež František
• 
ZDROJ: ctk

ČTK, bru

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Papež František vyzval představitele všech náboženství a kultur ke společnému boji proti modernímu otroctví a proti obchodu s lidmi. Vyjádřil rovněž přání, aby ze světa zmizely války. „Mír je vždy možný. Musíme ho hledat,“ řekl papež desetitisícům lidí shromážděným na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu, kde se konala mše za mír.

„Všichni z nás jsou povoláni ke svobodě, a každý, podle svých vlastních schopností, je povolán k boji proti moderním formám otroctví,“ prohlásil papež.

Papež již v prosinci apeloval na spotřebitele, aby se vyhýbali levnému zboží, které může být výsledkem nucené práce. Organizace na ochranu lidských práv Walk Free Foundation v listopadu odhadla, že v otrockých podmínkách v současnosti žije téměř 36 milionů lidí, tedy asi půl procenta světové populace.

Studie vychází z definice moderního otroctví, která zahrnuje například nucené manuální práce, obchodování s lidmi či nucené sňatky. Walk Free Foundation definuje otroctví jako kontrolu nad lidmi, která jim upírá svobodu a která je využívá k dosažení zisku či pro sexuální účely, a to obvykle pomocí násilí, nátlaku nebo podvodu.

Autor: ČTK, bru

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.