Papeže už na Twitteru sleduje přes 13 milionů lidí | E15.cz

Papeže už na Twitteru sleduje přes 13 milionů lidí

Papeže už na Twitteru sleduje přes 13 milionů lidí
papež František
• 
ZDROJ: čtk

ČTK

Papeže Františka sleduje na komunikační síti Twitter již 13 milionů lidí. Oznámil to řimskokatolický zpravodajský server Il Sismografoi. Hranici deseti milionů sledujících překonal papež loni koncem října. Většina uživatelů si čte komentáře nové hlavy katolické církve ve španělštině - je jich 5,4 milionu.

František, který je původem z Argentiny, má jakožto první papež z Latinské Ameriky z této oblasti také nejvíc twitterových fanoušků. Následují ti, kteří ovládají angličtinu. Těch je 3,9 milionu. V italštině Františka sleduje 1,6 milionu osob a milion v portugalštině, kterou se mluví i v Brazílii. Papežovy vzkazy vycházejí v devíti jazycích včetně latiny a arabštiny.

František je nicméně v twitterovém světě poměrně malou celebritou. Nejsledovanější s více než 52 miliony fanoušků je americká zpěvačka Katy Perryová. Na druhém místě je pak kanadský popový idol dospívajících dívek Justin Bieber, který rovněž již překročil 50milionovou hranici. Až třetí je americký prezident Barack Obama, kterého sleduje přes 42 milionů lidí.

Twitter je komunikační síť, která uživatelům umožňuje posílat a číst příspěvky, jinak také tweety, zaslané jinými uživateli. Tweety dlouhé maximálně 140 znaků se zobrazují na uživatelově profilové stránce a na stránkách jeho odběratelů.

František v lednu označil internet za „Boží dar“, který umožňuje „autentickou kulturu setkávání“. Věřící proto vyzval, aby jej v komunikaci hojně využívali.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!