Počty migrantů v „džungli“ u Calais stále rostou, úřadům navzdory

provizorní tábor pro migranty u severofrancouzského Calais

provizorní tábor pro migranty u severofrancouzského Calais Zdroj: ctk/AP

provizorní tábor pro migranty u severofrancouzského Calais
Calais v obležení imigrantů
Calais v obležení imigrantů
Uprchlický tábor v Calais
Calais v obležení imigrantů
11
Fotogalerie
V provizorním táboře pro migranty u severofrancouzského Calais nyní žije nejvíce lidí od jeho vzniku na začátku loňského roku: zástupci prefektury v něm napočítali na 6900 obyvatel, uvedla agentura DPA. Ještě vyšší čísla ovšem uvádějí nevládní organizace, podle nichž v tábořišti, kterému se přezdívá džungle, žije více než devět tisíc migrantů.

Počet uprchlíků v táboře poblíž přístavu roste navzdory tomu, že se francouzské úřady opakovaně pokoušejí počet obyvatel snížit.

Například letos na jaře prefektura nechala jižní část tábořiště strhnout a přesunula tisíce lidí do uprchlických center v jiných částech země. Podle nevládních organizací však stát již nemá dostatek náhradního ubytování, aby mohl evakuovat i severní část tábora. Od června počet migrantů vzrostl o více než dvě tisícovky.

Podle sčítání, které v srpnu provedly humanitární organizace Auberge des Migrants a Help Refugees, žije v „džungli“ už více než 9100 imigrantů. Mezi nimi je 865 nezletilců, z nichž 676 nemá dospělý doprovod, upřesnily organizace.