Policie zabila pět lidí, kteří se ve španělském městě Cambrils pokoušeli porážet autem chodce | E15.cz

Policie zabila pět lidí, kteří se ve španělském městě Cambrils pokoušeli porážet autem chodce

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Španělská policie zabila v noci na dnešek pět lidí, kteří se v osobním autě v městě Cambrils snažili porážet chodce. Pachatelé zranili šest civilistů a jednoho policistu, než se je bezpečnostním složkám podařilo zneškodnit. Čtyři muži byli zastřeleni na místě, pátý podlehl následně svým zraněním. Někteří byli opásáni výbušninami, oznámila katalánská policie podle agentur AP a AFP.

Incident následoval po čtvrtečním útoku v Barceloně, při kterém přišlo o život 14 lidí a více než stovka dalších utrpěla zranění. Podle ministra vnitra katalánské regionální vlády Joaquina Forna mají obě události spojitost. Cambrilský útok je ve stejné linii, "je v tom spojitost", řekl, aniž podal bližší vysvětlení.

Dnes už byly bezpečnostní síly ve střehu a v pořadí druhý teroristický útok zarazily hned v zárodku. Policie vyzývala obyvatele města Cambrils, které leží u moře asi 120 kilometrů jižně od Barcelony, během zásahu, aby nevycházeli z domů.

Kvůli výbušninám zasahovali pyrotechnici u vozidla útočníků, které zastavila až srážka s autem policejní hlídky. Provedli preventivní řízené výbuchy, aby trhaviny aktivovali a vyhodili je tak do povětří.

Video ze zásahu policie proti islamistům 

Teroristické útoky v Barceloně

Ve Španělsku je zejména v době prázdnin i v nočních hodinách v ulicích plno lidí, včetně turistů. Jeden ze zraněných civilistů je v kritickém stavu na jednotce intenzivní péče.

"Údajní teroristé jeli v Audi A3 a srazili několik lidí, než narazili na hlídku a poté začala střelba," sdělil podle agentury AFP mluvčí katalánské regionální vlády.

"Mezi druhou a půl třetí jsme byli na plážové promenádě. Slyšeli jsme střelbu a mysleli jsme si, že to musí být rakety, ale byly to výstřely," agentuře 20letý zaměstnanec restaurace Markel Artabe.

Záběry, které zachycují centrum Barcelony bezprostředně po útocích (upozorňujeme, že záběry jsou drastické)

Teror v Barceloně: Na zemi leží zranění i mrtví lidé

Po barcelonském útoku zadržela policie dva lidi, ne ale řidiče dodávky, po kterém pokračuje pátrání.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video