Příliv uprchlíků nezpůsobují jen války, ale i chudoba, řekla Merkelová | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Příliv uprchlíků nezpůsobují jen války, ale i chudoba, řekla Merkelová

Příliv uprchlíků nezpůsobují jen války, ale i chudoba, řekla Merkelová
Angela Merkelová a Francois Hollande
• 
ZDROJ: CTK

ČTK

Německá kancléřka Angela Merkelová dnes vyzvala k lepší společné ochraně vnějších hranic Evropské unie. Po jednání s francouzským prezidentem Françoisem Hollandem v Paříži na společné tiskové konferenci také uvedla, že příliv uprchlíků do Evropy způsobují nejen válečné konflikty, ale i chudoba.

Hollande před pátečním summitem EU na Slovensku vyzval členské země unie, aby vypracovaly jasnou vizi budoucí Evropy. Bratislavské setkání nejvyšších představitelů má podle něj připravit kalendář a takzvanou cestovní mapu pro působení unie po rozhodnutí Británie odejít z EU.

Bezpečnost především, shodla se Merkelová s lídry V4 ve Varšavě

První neformální summit EU po červnovém referendu, ve kterém se Britové vyslovili pro opuštění unie, má podle kancléřky dokázat, že EU je akceschopná. „Shodli jsme se (s Hollandem) na tom, že v Bratislavě má vzniknout program, který jasně ukáže, že jsme odhodláni společně reagovat na slabosti (EU), na úkoly, kterým čelíme,“ prohlásila Merkelová.

Merkelová a Hollande podle komentářů ladili společnou strategii na summit na Slovensku, které v tomto pololetí unii předsedá. Hlavním tématem bude bezpečnost Evropy. Berlín a Paříž chtějí například lépe chránit vnější hranice EU a posílit spolupráci policií zbylých 27 členských států. Také hodlají prosadit společné vojenské velitelství EU. Proti tomuto projektu byla vždy Británie, která se bratislavské schůzky nezúčastní.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!