Protestující v Římě chtěli bránit příjezdu migrantů, střetli se s policií | E15.cz

Protestující v Římě chtěli bránit příjezdu migrantů, střetli se s policií

Migranti po vylodění se na italské půdě
Migranti po vylodění se na italské půdě
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Italská policie se kvůli imigrantům na několika místech ostře střetla s demonstranty. V Trevisu se zranily desítky lidí během akce, kterou na protest proti zacházení s uprchlíky svolala levicová hnutí. V Římě demonstrovali místní obyvatelé proti příjezdu stovky migrantů dočasně ubytovaných v budově bývalé školy. Na policisty házeli židle a další předměty, ti proti nim použili obušky.

Napětí v severoitalském Trevisu, stotisícovém městě nedaleko Benátek, narůstá už několik dní. Ve čtvrtek večer tam obyvatelé jednoho z předměstí protestovali proti záměru úřadů ubytovat zhruba stovku imigrantů v komplexu obytných budov, kde žijí rovněž italské rodiny. Zapálili přitom nábytek a matrace a přenocovali v provizorním stanovém táboře.

Podpořil je i šéf benátského regionu Luca Zaia z opoziční protiimigrantské strany Liga severu (LN), který mluvil o „afrikanizaci“ země. „Je absurdní nastěhovat stovku migrantů do obytné budovy, kde žijí rodiny s malými dětmi,“ míní Zaia. Podle něj to může způsobit velké konflikty.

Přečtěte si komentář Lenky Klicperové:

V Římě se snažili místní obyvatelé zablokovat příjezd autobusu s migranty do bývalé školy, kde mají běženci najít dočasný azyl. Protestu se zúčastnilo i krajně pravicové hnutí Casa Pound. Při potyčce, během níž létaly i kameny, byl jeden policista zraněn, nakonec se ale podařilo dostat migranty bezpečně dovnitř. Římský prefekt Franco Gabrielli poté oznámil, že vláda nehodlá své plány na dočasné ubytovávání migrantů nijak měnit.

Itálie se potýká s obrovským počtem migrantů, kteří nelegálně překračují hranice země, zejména po moři. Letos by jich do Itálie mělo dorazit až 200 tisíc, Řím se nyní stará asi o osm tisíc z nich.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video