Putin může do Běloruska vyslat policii. I Walmart chce TikTok | E15.cz

Putin může do Běloruska vyslat policii. Walmart a Microsoft zabojují o TikTok

Ranní přehled podle Bloombergu
Ranní přehled podle Bloombergu
• 
ZDROJ: E15.cz

Bloomberg, luk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Web E15 přináší přehled důležitých témat, která by vám dnes neměla uniknout. 

Americká ekonomika v krizi

Nejhorší propad v historii zaznamenalo hospodářství Spojených států v letošním druhém čtvrtletí. Podle zpřesněné zprávy ministerstva obchodu hrubý domácí produkt klesl o 31,7 procenta. USA v roce 2020 zároveň bojují s rekordní nezaměstnaností od velké hospodářské krize ze třicátých let minulého století. Činí 10,2 procenta.   

Šéf Fedu pobláznil trhy

Projev šéfa americké centrální banky Jeromea Powella výrazně zahýbal světovými burzami. Zatímco zaoceánské indexy Dow Jones a S&P 500 rostly, západoevropské trhy, například STOXX Europe, britský FTSE či německý DAX, klesly. Powell oznámil, že Fed přijme novou agresivní strategii, která zvýší inflaci a zaměstnanost v USA.    

Putin je připraven zasáhnout

Ruská federace může podle prezidenta Vladimira Putina vyslat do Běloruska policejní jednotky. Putin v rozhovoru pro státní televizi Rossija-1 připustil, že na žádost svého běloruského protějška Lukašenka dal sestavit speciální komando. Zasáhne však pouze v případě, pokud se situace v zemi vymkne kontrole, což se podle Putina zatím nestalo.

Také Walmart chce TikTok

Americký velkoobchodní řetězec Walmart je další gigantickou korporací, která projevila zájem o čínskou aplikaci TikTok. Walmart spolu s Microsoftem hodlají TikTok vyfouknout dalším uchazečům, mezi nimiž je třeba firma Oracle. Zástupci Walmartu věří, že jim aplikace na sdílení videí pomůže rozšířit aktivity na americkém trhu.

Autor: Bloomberg, luk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video