Putin: Nevěřím, že brexit změní přístup Západu k protiruským sankcím | E15.cz

Putin: Nevěřím, že brexit změní přístup Západu k protiruským sankcím

Vladimir Putin
Vladimir Putin
• 
ZDROJ: ctk/AP

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Na sankční politiku Západu vůči Rusku britské referendum nebude mít žádný vliv. Prohlásil to v Taškentu ruský prezident Vladimir Putin, který se v uzbecké metropoli účastní summitu Šanghajské organizace pro spolupráci. Brexit podle něj bude mít globální následky, a to jak negativní, tak i pozitivní.

Výsledek referenda odráží nespokojenost s řešením migračních a bezpečnostních problémů Evropy, řekl kremelský vůdce. Moskva se bude snažit minimalizovat dopady britského odchodu na ruskou ekonomiku. Pokud jde o sankce, je Kreml připraven zahájit s EU dialog. „Klíč k řešení sankčního problému ale drží ukrajinské vedení, které by mělo splnit závazky vyplývající z minských mírových dohod,“ řekl ruský prezident.

Rusko se nikdy do britských záležitostí nevměšovalo a nikdy je nekomentovalo, pokračoval Putin. Odmítl nedávné prohlášení britského premiéra Davida Camerona o tom, že z brexitu bude mít Moskva radost. „Prohlášení premiéra a dalších britských činitelů, že odchod Británie z EU je pro Rusko výhodný, je nekorektní pokus ovlivnit veřejné mínění a projev nízké politické kultury,“ řekl Putin ruským novinářům.

Jak vidíme, ani toto prohlášení nepřivedlo k žádoucím výsledkům, poznamenal kremelský vůdce. „Ani po hlasování nemá nikdo na taková prohlášení právo,“ dodal. Samotný výsledek referenda prezident označil za následek „sebeuspokojení a povrchního vztahu britského vedení k řešení osudových otázek své vlastní země i celé Evropy“. Dopad bude podle Putina globální.

SLEDUJTE I V ON-LINE PŘENOSU NA STRÁNKÁCH REFLEXU

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video