Řecká pobřežní hlídka střílela na tureckou nákladní loď, Ankara zásah kritizuje | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Řecká pobřežní hlídka střílela na tureckou nákladní loď, Ankara zásah kritizuje

Řecká pobřežní hlídka střílela na tureckou nákladní loď, Ankara zásah kritizuje
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: CTK/AP

ČTK

Řecká pobřežní hlídka se dnes pokusila zastavit u ostrova Rhodos tureckou nákladní loď, na kterou úřady dostaly anonymní udání, že převáží drogy. Kapitán lodi ale odmítl uposlechnout, a to i navzdory varovným výstřelům. Turecké ministerstvo zahraničí incident ostře odsoudilo.

Podle tureckých sdělovacích prostředků velitel plavidla sdělil, že na trupu lodi je po palbě několik průstřelů, které ale neohrozily její další plavbu do blízkého tureckého přístavu. Nikdo nebyl při střelbě zraněn.

Řecká hlídka, která se neúspěšně pokusila přimět tureckou posádku, aby se podrobila kontrole, plula za tureckou lodí jen k hranici tureckých výsostných vod. Řecká strana o incidentu informovala tureckou, která vyslala k nákladnímu plavidlu vlastní pobřežní stráž.

Gazprom se stahuje z Turecka, píše ruský tisk

Turecké ministerstvo zahraničí později označilo řecký zásah za naprosto nepřiměřený. "Neexistuje ospravedlnění pro střelbu na neozbrojenou obchodní loď, převážející náklad mezi dvěma tureckými přístavy. Naší jedinou útěchou je, že nikdo nebyl zabit nebo zraněn," uvedlo v prohlášení.

Řecké a turecké námořní hranice se kvůli blízkosti řeckých ostrovů u západního pobřeží Turecka na mnoha místech prolínají. Jsou předmětem častých sporů ohledně toho, pod čí úřední pravomoc ta či ona plující loď právě spadá, i když turecké lodě mají své stanovené koridory.

Syrská vláda neuznává závěry vyšetřování o použití sarinu. Zpráva je výplodem choré mysli, tvrdí

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!