Ropa výrazně zlevňuje. OPEC+ zvýšil těžbu a věří v oživení poptávky | E15.cz

Ropa výrazně zlevňuje. OPEC+ zvýšil těžbu a věří v oživení poptávky

Těžba ropy, ilustrační foto
Těžba ropy, ilustrační foto
• 
ZDROJ: Profimedia

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Ropa v pondělí výrazně zlevňuje. V náladě trhu převážil vliv rozhodnutí skupiny OPEC+ zvyšovat těžbu nad známkami ekonomického oživení ve Spojených státech a nad očekáváním širšího oživení poptávky po ropě.

Kolem 19. hodiny středoevropského času cena severomořské ropy Brent klesala o pět procent na 61,59 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI ve stejnou dobu zlevňovala o 5,4 procenta na 57,87 dolaru za barel.

Skupina OPEC+, která sdružuje hlavní producenty z Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a jejich spojence včetně Ruska, ve čtvrtek rozhodla, že bude od května do července každý měsíc zvyšovat těžbu. Írán, který měl z omezení těžby výjimku, též zvyšuje produkci ropy.

"Načasování není dobré," konstatoval obchodník firmy Mizuho Bob Yawger. "Zdálo se, že skupina OPEC+ dohodu o snížení těžby prodlouží, ale neučinila tak. Teď to vypadá, že za to zaplatí, přinejmenším v krátkodobém horizontu," dodal.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.