Ruské letectvo v Sýrii už dvacetkrát udeřilo proti cílům z Islámského státu | E15.cz

Ruské letectvo v Sýrii už dvacetkrát udeřilo proti cílům z Islámského státu

Ruské letectvo v Sýrii už dvacetkrát udeřilo proti cílům z Islámského státu
ruská stíhačka Mig-31
• 
ZDROJ: Volné dílo: Doomych; Wikimedia

ČTK

Ruské letouny v Sýrii vykonaly dvě desítky letů a přesnými údery zasáhly osm cílů radikálů z hnutí Islámský stát (IS), včetně skladů munice a paliva. Úplně zničily velitelská stanoviště IS v horské oblasti. Generál Igor Konašenkov ujistil, že nálety nepostihly civilisty, jak tvrdí některé západní a syrské zdroje. Syrská vláda ruské útoky uvítala.

„Všechny nálety se odehrály po vzdušném průzkumu a upřesnění údajů od syrské armády,“ řekl a zdůraznil, že cílem nebyly civilní objekty a že ruské letouny nebombardovaly ani jejich okolí. Ministerstvo zveřejnilo záběry z náletů.

Podle dostupných informací mají Rusové v Sýrii tucet bombardérů Su-24, tucet bitevníků Su-25 a desítku stíhacích bombardérů Su-30 a Su-34, které doplňují asi dvě desítky bitevních a transportních vrtulníků. Zdroj ze syrských bezpečnostních sil agentuře AFP řekl, že bombardování se po boku Rusů účastní rovněž syrská armáda. Letecké útoky jsou podle tohoto zdroje vedeny v provinciích Hamá, Homs a Latákíja.

Sýrie: Iniciativu ruského prezidenta Vladimira Putina vítáme a děkujeme za ni

„Iniciativu ruského prezidenta Vladimira Putina vítáme a děkujeme za ni,“ řekl v OSN syrský ministr zahraničí Valíd Mualim. Země v regionu vyzval, aby se připojily k Rusku. Tvrdí také, že Spojené státy - na rozdíl od toho, co říkají - ve skutečnosti nebojují proti Islámskému státu.

Syrští aktivisté podle agentury DPA uvedli, že při ruském bombardování různých míst položených severně od města Homs zahynulo nejméně 27 lidí, exilová organizace SOHR, jež dění v Sýrii dlouhodobě sleduje, informovala o 35 mrtvých, mezi nimiž jsou ženy a děti. Tuto oblast prý ovládají různé umírněné povstalecké skupiny, nejsou v ní aktivní ani bojovníci Islámského státu, ani teroristické sítě Al-Káida.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!