Ruský výrobce antivirového programu žaluje americkou vládu | E15.cz

Ruský výrobce antivirového programu žaluje americkou vládu

Kaspersky Lab
Kaspersky Lab
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Kaspersky Lab, ruský výrobce antivirového softwaru, podal žalobu na vládu prezidenta Donalda Trumpa u amerického federálního soudu. Tvrdí, že vláda ho zákazem jeho softwaru ve vládních úřadech zbavila řádných procesních práv. Žaloba je další snahou firmy Kaspersky Lab zvrátit tvrzení, že firma podléhá vlivu Kremlu, píše agentura Reuters.

Ministerstvo vnitřní bezpečnosti vydalo v září nařízení všem civilním vládním organizacím USA, aby odstranily do 90 dní ze svých počítačových sítí Kaspersky Lab. Nařízení přišlo v době rostoucích obav mezi úředníky USA, že software by mohl umožnit ruskou špionáž a ohrozit národní bezpečnost. Zákaz byl minulý týden uzákoněný, když prezident Donald Trump podepsal zákon zakazující použití Kaspersky Lab v civilních a vojenských vládních organizacích.

Kapsersky Lab opakovaně popřel, že by měl napojení na jakoukoliv vládu, a tvrdí, že nemůže pomáhat vládě s kybernetickou špionáží. "Ministerstvo vnitřní bezpečnosti poškodilo pověst a komerční operace Kaspersky Lab bez jakýchkoliv důkazů pochybení společnosti," uvedl zakladatel Eugene Kasperskij v otevřeném dopise.

Ve snaze odvrátit podezření firma v říjnu uvedla, že předloží zdrojový kód svého softwaru a budoucí aktualizace ke kontrole nezávislým stranám. Americké úřady však uvedly, že tento krok sice vítají, ale není dostatečný. Na americkém ministerstvu nebyl k zastižení nikdo, kdo by se ke zprávě vyjádřil, napsala agentura Reuters.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video