Šéf Facebooku Zuckerberg prý koupil část Havaje za dvě miliardy | E15.cz

Šéf Facebooku Zuckerberg prý koupil část Havaje za dvě miliardy

Šéf internetové sociální sítě Facebook Mark Zuckerberg
Šéf internetové sociální sítě Facebook Mark Zuckerberg
• 
ZDROJ: ctk/AP

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Šéf internetové sociální sítě Facebook Mark Zuckerberg podle všeho hodlá trávit část svého času na Havaji. Jeden z nejbohatších mužů USA koupil podle magazínu Forbes část jednoho z havajských ostrovů, za kterou zaplatil přes 100 milionů dolarů (téměř 2,2 miliardy korun). Na jeho pozemku se nachází dlouhá písečná pláž či bývalá plantáž cukrové třtiny.

Třicetiletý miliardář podle magazínu zakoupil téměř 300hektarový pozemek na severním pobřeží čtvrtého největšího havajského ostrova Kauai. Kromě několik set metrů dlouhé pláže a třtinové plantáže se na pozemku podle médií nachází i řada budov či organická farma.

Podle havajských zákonů však nemůže majitel pozemku jakoukoli pláž na ostrovech uzavřít veřejnosti. Společnost Facebook odmítla informace o nákupu komentovat.

Údolí na havajském ostrově KauaiAutor: kauai.com
Havajský ostrov Kauai (zdroj: Kauai.com)

Zuckerberg byl až dosud na své majetkové poměry v nákupech realit poměrně skromný, v roce 2011 si pořídil rezidenci za „pouhých“ sedm milionů dolarů na prestižní adrese v kalifornském Palo Alto, později přikoupil několik okolních domů.

Nákupem části Kauai se připojuje například k šéfovi firmy Oracle Larrymu Ellisonovi, který za více než půl miliardy dolarů loni koupil celý ostrov Lanai, šestý největší z celého souostroví.

Podle zářijového žebříčku magazínu Forbes je Zuckerberg 11. nejbohatším člověkem USA s majetkem 34 miliard dolarů.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video