Šéf rakouských socialistů odchází z politiky. Chce se vrátit do byznysu | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Šéf rakouských socialistů odchází z politiky. Chce se vrátit do byznysu

Šéf rakouských socialistů odchází z politiky. Chce se vrátit do byznysu
Christian Kern
• 
ZDROJ: Ailura , CC BY-SA 3.0 at, wikimedia

ČTK

Dosavadní předseda opoziční Sociálnědemokratické strany Rakouska (SPÖ) a bývalý kancléř Christian Kern odchází z politiky. V centrále SPÖ také řekl, že nebude kandidovat ve volbách do Evropského parlamentu příští rok na jaře, informovala rakouská média. Kern měl přitom stát v čele kandidátky SPÖ.

Bývalý šéf rakouských státních drah (ÖBB) už nechce být "politikem z povolání". Plánuje se vrátit do světa byznysu.

Kern své stranické kolegy 18. září překvapil oznámením o odchodu z čela strany, nicméně atmosféru opět uklidnil, když se přihlásil o pozici lídra kandidátky SPÖ ve volbách do Evropského parlamentu. Stranická grémia ho už na této pozici potvrdila, nyní se však možného přestupu do evropské politiky vzdal.

"Musel jsem zakusit, že pro bývalého šéfa vlády není vůbec možné opustit vnitropolitickou scénu," postěžoval si dnes Kern. Příčí se mu věčné vnitropolitické hry a intriky, kvůli nimž se nemůže soustředit na celoevropskou politiku.

Rakousko žádá celoevropský strop pro přijímání uprchlíků, píše německý týdeník

Minulý týden se do řádného sjezdu SPÖ, plánovaného na listopad, vedení strany ujala bývalá ministryně zdravotnictví Pamela Rendiová-Wagnerová.

Christian Kern byl rakouským kancléřem od května 2016 do prosince 2017. Loni v říjnu ve volbách SPÖ skončila druhá za lidovci (ÖVP) nynějšího kancléře Sebastiana Kurze.

Agentura Reuters připomněla, že od odchodu z vlády se rakouští socialisté zabývali především vnitrostranickými konflikty.

 

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!